
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Length | 8.001 mm |
| Width | 8.001 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 4 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 22 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 3.1 A |
| DC Resistance (DCR) | 44.2 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 3.4 A |
| Saturation Current | 3.4 A |
| Max Saturation Current | 3.4 A |
| Max Temperature Rise Current | 3.1 A |
| Max Length | 8.2 mm |
| Max Width | 8.2 mm |
| Min Length | 7.8 mm |
| Min Width | 7.8 mm |
Stock: 201
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34128
Ext.Price$0.34128
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34128 | $0.34128 |
| 10 | $0.30664 | $3.06640 |
| 50 | $0.27552 | $13.77600 |
| 100 | $0.23502 | $23.50200 |
| 500 | $0.20048 | $100.24000 |
| 1000 | $0.17101 | $171.01000 |
| 3000 | $0.15866 | $475.98000 |
| 5000 | $0.14720 | $736.00000 |
